Odnawianie plomb po leczeniu kanałowym

WITAM! Kilka lat temu miałam leczoną kanałowo 1. Potem co jakiś czas odnawiane plomby. Ostatecznie ząb cały pokruszył się. Lekarz zaproponował koronkę z ENAMEL HRI na wkładzie z włókna szklanego nr 4.Oczywiście zdjęcie RTG obowiązkowe.Kanał okazał się ok. Ząb wygada ładnie ale czuje w środku pulsowanie...myślałam że to minie a po 3 dniach ząb sztuczny wrażliwy jest na pukanie. Dziwnie ćmią inne zęby obok. Mój lekarz jest na urlopie.Czy normalne przy takich odbudowach?Czy dzieje się coś złego?

To nie jest prawidłowa reakcja.Powinna Pani zrobić ponownie zdjęcie rtg tego zęba i udać się do innego lekarza - zanim wróci Pani lekarz sprawa może się jeszcze bardziej skomplikować.

Witam serdecznie,
Nie jest to normalne przy tego typu odbudowach - warto skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg, a jeśli jest obecnie nieosiągalny, to do innego lekarza endodonty.
Konieczne będzie kontrolne zdjęcie RTG, aby sprawdzić, czy nie ma zmian zapalnych w okolicy wierzchołka. Możliwe jest również, że ząb uległ złamaniu i wtedy często może być konieczność wykonania tomografii komputerowej, w celu potwierdzenia diagnozy i dobrania odpowiedniego leczenia.