Odnowa kontuzji barku u 43-letniego mężczyzny

Odnowiła mi się kontuzja barku którą nabawiłem się kiedyś podczas wyciskania sztangi leżąc.Poślizgnąłem się i upadając na plecy chroniąc głowę odbiłem się prawą ręką od asfaltu w wyniku czego poczułem ogromny ból w prawym barku.Opuchlizny nie było ale przez pierwsze 2 doby nie mogłem unieść do wysokości głowy ramienia.Minął ponad miesiąc.W tym czasie stosowałem zimne okłady.diclac duo 150 i różnorakie maści.Ruchomość w stawie się poprawiła ale bark szczypie i boli podczas unoszenia bokiem.Pomocy

Dzień dobry,
na skutek urazu mogły ulec uszkodzeniu struktury stawowe i/lub mięśnie obsługujące staw ramienno-łopatkowy.
Powinien Pan udać się do specjalisty, aby zdiagnozować ten problem i poddać się leczeniu. Bez odpowiedniej rehabilitacji, kontuzja będzie się odnawiać, uniemożliwiając Panu kontynuowanie treningów.
pozdrawiam

Mgr Krzysztof Kensy

Powinien Pan jak najszybciej udać się na konsultację do lekarza ortopedy i wykonać odpowiednie badania diagnostyczne - najprawdopodobniej zdjęcie RTG i USG.
Podczas urazu mogło dojść do uszkodzenia tkanek miękkich (tj. więzadeł, ścięgien, mięśni) lub części kostnych.
Po odpowiednim zdiagnozowaniu problemu (jeżeli Pana stan na to pozwoli) proponuję jak najszybciej rozpocząć fizjoterapię, by ograniczone zakresy ruchu w stawie ramiennym się nie utrwaliły.