Odporność - jak wzmocnić i nie przesadzić?

Jestem mamą 10 miesięcznego dziecka i po pierwszych przykrych doświadczeniach z chorobą chcemy z mężem zadbać o naszą odporność. Pediatra odradził nam dodatkowe suplementy w przypadku dziecka – powiedział, że mleko pepti, którym synek jest karmiony i witamina D w zupełności wystarczą. Jeżeli chodzi o nas, mam zamiar zadbać o dietę (cytrusy, czosnek, cebula, imbir, szpinak itp.) ale myślałam również o suplementach. Przeczytałam na waszej stronie, że Echinaceę należy stosować w przypadku infekcji, jednak na opakowaniu jest informacja, że przez 20 dni można stosować ją zapobiegawczo – kto ma rację? Czy suplementy typu Ecomer lub Iskial (olej z wątroby rekina) można stosować długoterminowo i czy nie ma tu jakiś ukrytych niebezpieczeństw?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Jeżeli chodzi o Echinaceę - jedno nie wyklucza drugiego. Jej preparaty stusuje się zarówno zapobiegawczo, jak i wspomagająco w leczeniu ostrych oraz przewlekłych schorzeń wirusowych oraz bakteryjnych - związanych przede wszystkim z górnymi drogami oddechowymi, ponadto w stanach wyczerpania i osłabienia organizmu.

Nie ma ograniczeń czasowych do stosowania oleju z wątroby rekina. Jednak by były trwałe skutki - musi być stosowany około 6 miesięcy. Przeciwwskazaniem względnym do jego stosowania jest ciąża i okres karmienia.

Prócz suplementów diety i samej diety, warto postrać się o zdrowy tryb życia.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji o naturalnych sposobach poprawy odporności.

Serdecznie pozdrawiam!