Odporność na wirusa różyczki

Witam, Mam pytanie odnoście odporności na różyczkę, czy według ponizszych wyników posiadam odporność na wirusa rózyczki. Pytam się gdyż chcialam zajść w ciażę. Różyczka - przeciwciała w kl. IgM 0,08 Index wynik ujemny:= 10,00 Serdecznie pozdrawiam i dziekuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W podanym wyżej wyniku mogę jedynie powiedzieć, że aktualnie nie choruje Pani na różyczkę. żeby móc wypowiedzieć się na temat odporności na tę chorobę potrzebne są badania przeciwciał w klasie IgG. Dodatni wynik śwadczy o odporności(wynik szczepienia albo przechorowania) .Pozdrawiam