Odporność na żółtaczkę po szczepieniu

Za dwa miesiące będę mieć operację na kamienie żółciowe. Lekarz zalecił mi szczepienie na wirusowe zapalenie wątroby. Czy będę odporna?

ponad rok temu

W trybie przyspieszonym szczepienia na HBV (prawdopodobnie takie zalecił Pani lekarz) odporność zyskuje się po miesiącu od pierwszej dawki szczepienia. Schemat tego szczepienia to 1-7-21-szy dzień i czwarta dawka przypominająca po 6 miesiącach. Tryb zwykły, to 1dzień – 4-ty tydzień i po 6 miesiącach od pierwszej szczepionki. Wystarczającą odporność uzyskuje się po 6 tyg. od pierwszej iniekcji.