Odpowiednia dawka zawiesiny Amoksiklav

Witam. W piątek dostałam antybiotyk do sprzorzdzania zawiesiny Amoksiklav (czy jakoś tak) niestety nie pomógł. W poniedziałek na pogotowiu lekarz przepisał mi inny antybiotyk Duracef 500mg w 5 ml. I kazał brać 2 razy dziennie po 5 ml przy wadze 50kg. Dzisiaj jest środa gardło nadal boli w nocy ledwo można przelknac ślinę. Moje pytanie brzmi : czy ta dawka jest odpowiednia dla mnie ?

Dawkę antybiotyku lekarz dobral, uwzględniając Pani wagę. Antybiotyk po 2-3 dniach powinien już wykazywać zauważalne przez Panią efekty. Być może będzie trzeba zrobić wymaz z gardła lub zastosować inne środki. Jeśli sytuacja się nie zmienia, warto ponownie udać się do lekarza na dalszą diagnostykę.