Odpowiednia dieta dla 15-latki

Witam moja 15 letnia corka narzeka na swoja wage (43kg ) przy wzroscie 163. Uwaza ze ma grube nogi , unika jedzenia kolacji , podobno w szkole nic nie je .wychodzi na to ze jej posilki to obiad i sniadanie . Corka rowniez co drugi dzien cwiczy .Podejzewalam poczatk anoreksji ale ona mowi ze wie co robi i ze napewno nie kest anorektyczka ... Corka mimo swoich "diet" nie chudnie jaka moze byc tego przyczyna? Jak przekonac ja do jedzenia ?

Mgr Martyna GorczyĹska

Powinna Pani jak najszybciej zwrócić się po pomoc do specjalisty, najlepiej psychologa. Córka ma niedowagę i jest dość mocno niepokojące, że uważa się za grubą. Niestety ale żadna nastolatka nie przyzna sama przed sobą, a tym bardziej przed otoczeniem, że ma problem. Dlatego do Pani jako matki należy teraz zadanie udzielić córce pomocy. Obawiam się, że sama jej Pani nie przekona do jedzenia. Zachęcam do konsultacji z psychologiem, najlepiej doświadczonym w leczeniu anoreksji.

Witam Panią,

Uważam, że ma Pani powody do podejrzenia anoreksji i obawiam się że nie poradzi Pani sobie z tym problemem sama. Najlepiej udać się o pomoc do specjalistów. Zaburzenia odżywiania mają podstawę psychologiczną dlatego tez warto umówi córkę z psychologiem zajmującym się tego typu sprawami. Nie ma na co czekać ponieważ im bardziej zaawansowana anoreksja tym trudniej ją wyleczyć. nie może Pani doprowadzić do wyniszczenia organizmu córki.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk