Odpowiednia dieta dla 18-letniego mężczyzny

mam 18 lat 170 cm wzrostu i waże 70kg od 2 tyg chodze na siłownie tak 5-6 razy w tyg po 1 do 2 godz na rozgrzewkę biegam na bierzni tak 1,5 - 2 km przez 15min potem przechodzę do seri na nogi na maszynach które siętam znajdujątak 4 serie po 12 powtórzeń potem brzuszki i 10 min rowerek nie chce żeby moje ciało się bardziej zbiło tylko chce schudnąć i wyrzeźbić sylwetkę. Oczywiście jem 5 posiłków dziennie i zdrowo. Czy taki tryb odchudzania spowoduje że mojaa sylwetka się polepszy?

Drogi Panie!

Do dokładnego określenia, czy odżywia się Pan zdrowo potrzebowałabym przeanalizować Pana dzienniczek żywieniowy :) Trening i dieta przynoszą świetne efekty, jednakże należy zwracać uwagę na małe szczegóły. Należy odpowiednio jeść zarówno przed treningiem jak i po jego zakończeniu. Trening należy również co jakiś czas zmieniać lub też zwiększać jego intensywność, bowiem organizm się adaptuje do wysiłku i efekty przestaną być widoczne. Proszę również nie zapominać o dokładnym nawadnianiu organizmu!

Kolejna sprawa dotyczy masy ciała. Nie może być ona wyznacznikiem skuteczności Pana postępów. Należy obserwować zmiany w obwodach ciała, czyli regularnie je mierzyć. Można korzystać również z analizy składu ciała na porządnych, 8-elektrodowych analizatorach składu ciała. Będzie Pan miał wtedy wgląd w zmiany w zawartości tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej.

Gdyby miał Pan pytania lub ochotę skorzystać z konsultacji na terenie województwa wielkopolskiego, to zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam Pana,

podejście do sprawy wydaje sie prawidłowe ale aby dokładnie to określić musiałabym przeanalizować Pana dietę. Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Jaj wyglądają posiłki przed i po treningowe? Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Szanowna Pani,
Zwiększenie aktywności fizycznej będzie pomocne w zmniejszaniu masy ciała - zwłaszcza postawienie na tzw. "wysiłek aerobowy" - tam gdzie mało dźwigamy, a dużo się ruszamy.

Poza tym ważne jest także odpowiednie żywienie żeby nie zmarnować efektów osiągniętych na siłowni. Do tego niezbędne byłoby przeanalizowanie Pani dzienniczka żywieniowego.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań