Odpowiednia dieta dla mężczyzny z 185 cm wzrostu

Dzień dobry. Jestem mężczyzną. Obecnie mam 25 lat i 185 cm wzrostu. Ważę około 70 kilogramów. Wydaje mi się, że jestem zbyt szczupły. Ale ortopeda, dietetyk i lekarz metabolista stwierdzili, że jestem całkowicie zdrowy. Czy to odpowiednia waga? Czy mogę jakoś przytyć? Dziękuję za pomoc.

Pana waga jest jak najbardziej prawidłowa dla Pana wzrostu, w tej kwestii mogę wyłącznie potwierdzić opinię lekarzy u których wcześniej konsultował Pan ten problem. Jeżeli chodzi o możliwość zwiększenia masy ciała to oczywiście jest to wykonalne. Pytanie tylko czy poprzez przytycie rozumie Pan zwiększenie masy tkanki tłuszczowej czy też chciałby Pan zbudować masę mięśniową? Jeżeli to pierwsze to raczej odradzałabym takie działanie, szczególnie że biorąc pod uwagę ilość konsultacji, które Pan odbył w tej sprawie sądzę, że poziom tkanki tłuszczowej jest w normie. Jeżeli natomiast chciałby Pan zbudować masę mięśniową to tutaj niezbędne będzie połączenie odpowiedniej diety i treningu. Polecam udać się do dietetyka, który współpracuje z trenerem personalnym (nie polecam samego trenera, gdyż może nie mieć wystarczającej wiedzy aby zalecona przez niego dieta była dla Pana wskazana i bezpieczna). Taki zespół może dla Pana opracować skuteczny plan na osiągnięcie celu i wspomóc w jego realizacji.