Odpowiednia dieta dla osoby cierpiącej na bulimię

Od 4 lat borykam się z bulimią.Nie potrafię sobie poradzić.Mam 173cm wzrostu i ważę 60 kg.Ćwiczę,gdy uznaję ,że zmieściłam sie w bilansie kalorycznym,a gdy go przekroczę choć o 100kcal zaraz panikuję,chce zaczynać od początku ,wymiotuje,po czym znów się objadam :( Proszę panią o pomoc.Ogólnie jestem na diecie 1500 kcal .Jem wszystko .Niech mi pani powie co wyeliminować?Co sprawi,że nie będę miała takiego apetytu ?chciałabym zejść do wagi 55kg .

Witam,
Proponuje udać się do dietetyka oraz psychologa. Pani waga jest w normie - mam więc wątpliwość czy Pani obawy nie są kolejnym objawem bulimii. Proponuje podjąć prace nad samoakceptacją i przepracować przyczyny zaburzenia jakim jest bulimia tzn. tłumienie emocji, chwiejność. Warto podjąć pracę nad sobą aby objawy nie przysparzały Pani tyle cierpienia.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć się leczenia. Bądź rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: IPiN w Warszawie, Szp. Uniwersytecki w Krakowie).