Odpowiednia dieta dla osoby z wrzodami dwunastnicy

Witam! Mam za wysoki cholesterol,trójglicerydy i parę kilo do zrzucenia. Chciałem wprowadzić dietę kapuścianą ale jest ona nie wskazana przy chorobie wrzodowej dwunastnicy na którą od lat choruję. Jaką dietę mógłbym stosować w moim przypadku?

Pozdrawiam!

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie!

Dieta odchudzająca i normalizująca gospodarkę lipidową powinna być dobrana indywidualnie (konkretnie do Pana) i zbilansowana (tzw. "dieta kapuściana" do takich nie należy), aby była skuteczna. Ze względu na Pana schorzenie najlepiej byłoby przemyśleć wizytę u dietetyka oraz kurację pod jego okiem.

Pozostaję do dyspozycji,
pozdrawiam!

Monika Frank, Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/