Odpowiednia dieta i ćwiczenia dla nastolatki

Witam. Bardzo chciałabym zrzucić kilka kilogramów przed latem. Chciałabym zastosować jakąś dietę. Mam 17 lat, 153cm wzrostu i ważę 57 kg. Mam przede wszystkim problem z nogami. Jeździłam codziennie wieczorem na rolkach, ale z tym jest różnie, ponieważ jestem pilną uczennicą, a nauki dużo. Jeszcze nigdy nie stosowałam diety odchudzającej, jak już, to próbowałam zdrowiej się odżywiać. Nie wiem jaką dietę mogłabym zastosować przy swoim trybie życia. Wygląda on mniej więcej tak: Wstaje rano około 7:30, jem śniadanie (płatki z mlekiem albo jakąś kanapkę), chociaż często się zdarza, że tego nie robię. O 11:30 jem śniadanie w szkole, zwykle jest to kanapka + owoc lub jogurt. O 13:00 jem lunch (kanapka + jogurt lub owoc, czasem coś słodkiego). Ok. 16 jestem w domu i ok. 16 30 jem obiad. Potem nie jem nic do 18, 19 , jak zgłodnieję to biorę sobie jogurt , owoc, albo coś słodkiego. Wieczorem wychodzę na rolki , chociaż nie trwa to długo. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

To, co rzuca się w oczy w podanym przez Panią schemacie odżywiania, to zbyt długa przerwa między śniadaniem, a kolejnym posiłkiem.
Warto zjeść coś w między czasie, np. owoc.
Myślę, że masę ciała powinna Pani regulować poprzez aktywność fizyczną.
Nie polecam odchudzania, lecz unikanie kalorycznej żywności i zwiększenie dawki ruchu.
Optymalna ilość posiłków, to 5 dziennie.

To, co może Pani zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Proponowałabym zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam
---------------------------------
Jest Pani  jeszcze młoda, a Pani organizm ciągle się rozwija, stąd wszelkie diety mogą niekorzystnie odbić się na Pani zdrowiu.
Potrzebuje Pani energii także do nauki.
Proszę nigdy nie stosować diet na własną rękę.