Odpowiednia metoda antykoncepcji dla 20-latki

Witam, mam 20 lat, od ponad roku współżyje z chłopakiem, oboje jesteśmy dla siebie pierwszymi partnerami w tych sprawach. Używamy prezerwatyw, ale ostatnio robimy to coraz częściej i chciałabym zabezpieczyć się jakoś bardziej. Czytałam dużo o antykoncepcji hormonalnej i wiem na pewno nie chce przyjmować tabletek. W przyszłości nie chce mieć problemów z zajściem i podczas ciąży. Jaka jest odpowiednia metoda antykoncepcyjna dla mnie? Jak jeszcze dodatkowa się zabezpieczyć?

Dzień dobry!

Zachęcam do dłuższej rozmowy z Pani prowadzącym lekarzem ginekologiem, m.in. właśnie o antykoncepcji hormonalnej (tabletki lub plastry). Może on przedstawić aktualne wyniki badań i rzetelną wiedzę dot. tabletek antykoncepcyjnych, które nie mają bezpośredniego negatywnego wpływu na ewentualną płodność i możliwość zajścia w ciążę czy przebieg ciąży w przyszłości.
W doborze właściwej metody antykoncepcji ważny jest także dłuższy kontakt i znajomość pacjentki, wyniki aktualnych badań (ogólnych, hormonalnych, ginekologicznych) itp.

Pozdrawiam!