Odpowiednia terapia nerwicy lękowej

Witam, jestem 23-letnim studentem. Mam zdiagnozowaną nerwicę lękową, trwa około 3 lat. Objawia się głównie objawami ze strony serca, brakiem oddechu, hipochondrią, ciągłym lękiem o swoje zdrowie. Jaki rodzaj terapii byłby najlepszy dla mnie? Proszę również o kontakt do terapeuty z Krakowa.

Postępowanie w zaburzeniach nerwicowych może obejmować psychoterapię i/lub farmakoterapię. Dobór leczenia zależy od nasilenia objawów, poziomu ich dysfunkcjonalności, całościowego stanu psychicznego pacjenta oraz wielu innych czynników. Optymalne postępowanie warto zacząć od wizyty u psychiatry, który po całościowym badaniu omówi z Panem zindywidualizowane możliwości leczenia.