Odpowiednia waga - czy mam nadwagę?

Witam. Mam 12 lat i ważę 55 kg. Mierzę 164 cm. Czy mam nadwagę? Jak mogę się pozbyć tych kilku kilogramów?
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Teraz nie powinnaś martwić się, jeśli przybędzie Ci dodatkowy kilogram, ponieważ jesteś w wieku dorastania, dla którego naturalne jest zwiększanie zasobów tkanki tłuszczowej i nabieranie bardziej kobiecych kształtów. Jeśli będziesz zdrowo i regularnie się odżywiać, unikać słodyczy i sporo ruszać się, nie powinnaś mieć problemów z nadwagą, a Twoja sylwetka za jakiś czas wysmukleje, gdy urośniesz.

Pozdrawiam