Odpowiednia waga dla nastolatki

Witam. Mam 12 lat (rocznikowo 13). Mam ok.165cm wzrostu i ważę 51kg. Czy przydałoby mi się schudnąć? I czy ważę odpowiednio ?
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała oraz wzrost mieści się w granicah norm, które ustala się na podstawie siatek centylowych. W związku z tym, że masa ciała jest prawidłowa odchudzanie nie jest potrzebne. Warto nadmienić, iż w wieku dojrzewnia nie powinno się stosować diet odchudzających bez konsultacji z lekarzem. Ma to związek z koniecznością dostarczania z pożywieniem zwiększonej ilości składników, które zapewniają prawidłowy rozwój. Zaburzenia powstałe w wyniku nierozsądnego odchudzania mogą okazać się nieodwracalne.