Odpowiednia waga przy 160 cm wzrostu

Mam 12 lat 160 cm wzrostu i waże 54 kg. Jestem grubsza od moich koleżanek. Czy powinnam schudnąć?
12 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Przy wzroście 160 cm i wadze 54 kg Twój wskaźnik masy ciała BMI (ang. Body Mass Index) wynosi 21,1, co wskazuje na prawidłową wagę. Prawidłowa waga dla Twojego wzrostu w Twoim wieku waha się w granicach 37,9 – 55,6 kg. Biorąc pod uwagę normy, nie powinnaś się odchudzać. Twoja waga jest w porządku.
Pozdrawiam!

Mgr Kamila Drozd

Witaj,
Zgodnie z BMI (Body Mass Index) Twoja waga jest prawidłowa.
Czy porównując się do koleżanek, zauważyłaś czym jeszcze się wyróżniasz? Co jest w Tobie wyjątkowego? Co odróżnia Cię od innych? Jak możesz podkreślać swoją wyjątkowość i indywidualizm?
Zastanów się dobrze! :)
Pozdrawiam,
Sylwia Segin

Witam, Twoja masa ciała wskazuje na górną granicę normy. Dlatego powinnaś zastosować dietę opartą na prawidłowych zasadach żywienia. Proszę zadbać o zrównoważoną i pełnowartościową dietę oraz zwiększyć aktywność fizyczną - co najmniej 3 razy w tygodniu po 40 minut.. Bez wprowadzenia zmian nie osiągnie Pani zamierzonego celu. Zapoznaj się z materiałami np. http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-pulapki-ktorych-trzeba-unikac http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy Pozdrawiam.