Odpowiednie tabletki antykoncepcyjne dla 19-latki

Witam chciałam się zapytać jakie tabletki powinnam zastosować antykoncepcyjne jeśli żadnych jeszcze nie stosowałam ? I jakie metody były by najskuteczniejsze ?

Milena Lubowicz

O doborze tabletek decyduje lekarz ginekolog po bezpośrednim zbadaniu i zebraniu wywiadu. Tabletki są skuteczną metodą antykoncepcyjną, ale też nie każda kobieta może je stosować, należy wykluczyć przeciwwskazania. A dobór konkretnych tabletek uzależniony jest od różnych czynników oraz Pani preferencji- niektóre powodują przyrost masy ciała, inne mają pozytywny wpływ na cerę, jest to naprawdę bardzo indywidualne i decyzja ta podejmowana jest w gabinecie lekarskim.
Pozdrawiam