Odrastający modzel i haluks u stopy

Jestem 60-letnim mężczyzną.Mam u lewej stopy dużego haluksa, palec młotkowaty i modzel, który nie daje się usunąć, bo odrasta. Czy możliwy jest zabieg chirurg. który przywróci jej pełną sprawność? Czy należy obawiać się powikłań? Jak długo może trwać powrót do zdrowia? Czy możliwy jest powrót do obuwia sprzed lat? Będę wdzięczny za odpowiedź. Stanisław T.

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od nasilenia objawów i zaawansowania haluksów. Kwalifikację do zabiegu przeprowadzić możę jedynie lekarz wykonujący operację. Wyniki leczenia są dobre jednak konieczna jest odpowiednia rehabilitacja w celu zapobieżenia nawrotom. Powrót do normalnego funkcjonowania trwa około 6-8 tygodni. Możliwy jest powrót do obuwia sprzed lat.

Operacja jest mozliwa , ale trzeba nastawić się na to, że długo po operacji będzie bolało- 3-4 mies., potem bedzie poprawa , zż