Odrętwiały język po znieczuleniu podczas ekstrakcji zęba

Witam, wczoraj wieczorem mialam usunięta 8, w trakcie podania znieczulenia odczułam prąd w języku. Do dnia dzisiejszego zneiczulenie nie zeszło. Połowa jezyka jest odretwiala i pozbawiona czucia i smaku. Jak sie postepuje w takich przypadkach, czy da sie temy jakos zaradzic. Mam bardzo duza opuchlizne zwiazana z ekstrakcja zeba, czy jest mozliwe ze przez nia nie wrocilo mi czucie w jezyku?

Może to być przejściowa utrata czucia powstała na skutek podania znieczulenia, takie sytuacje się zdarzają i wynikają z różnic anatomicznych. Dolegliwości będą powoli przechodziły, jednak na wizycie kontrolnej proponuję poinformować o tym lekarza prowadzącego.

być może. znieczuenie było podane w bezpośrenią okolice nerwu. Obrzęk tkanek może czasowo uciskać nerw powodując niedoczulicę. Prawdopodobnie zniknie to po kilku dniach, ale proszę podjechać do chirurga szczękowego pokazać stan po ekstrakcji tego zęba, być może zaleci vit B i leki przeciwobrzękowe