Odrętwienie lewej strony i czubka języka po usunięciu dolnej nadłamanej ósemki

Witam. Kilka dni temu miałem usuwaną dolną, lewą nadłamaną ósemkę, która od jakiegoś czasu dokuczała. Mimo upływu 2 dni od zabiegu pozostało odrętwienie lewej strony i czubka języka oraz dość dziwny "rozpierający" ból w okolicy dolnej lewej 1-ki, 2-ki i trójki, pojawiający się przy otwieraniu jamy ustnej. Ból ten określiłbym najbliżej uczuciu towarzyszącemu przy ciągnięciu zęba. Towarzyszy temu również uczucie mrowienia dolnej wargi z lewej strony. Szczególnie niepokoją mnie dolegliwości bólowe.

Witam
Prawdopodobnie doszło w trakcie zabiegu do podrażnienia nerwu odpowiedzialnego za unerwienie opisywanej przez Pana okolicy ( w trakcie znieczulania lub w trakcie zabiegu). Uczucie to będzie z czasem ustępowało, ale należy liczyć się z tym, że może to potrwać kilka tygodni, a nawet miesięcy ( w zależności od stopnia podrażnienia).