Odrętwienie ręki po nocy

dzisiaj ranoobudziłam się z odrętwiałą ręką. odrętwienie czuję od pachy po końcówki palców. w tym odrętwiałe są tylko kciuk i palec wskazujący. dodatkowo nie mogę poruszać palcami i nadgarstkiem do góry. nie mogę posługiwać się sztućcami i utrzymywać w dłoni przedmiotów. nigdy w życiu nie miałam czegoś podobnego. co to może byc, jaka przyczyna? prosze o pomoc

Witam,
zwykle tego typu dolegliwości pojawiające się po nocy wynikają z nieprawidłowego ułożenia ciała podczas snu (zła pozycja snu, ucisk na kręgosłup szyjny lub bezpośrednio na nerwy kończyny górnej)
Może Pani dodatkowo zastosować suplementację magnezu.
Jednak jeżeli objawy będą utrzymywać się ponad tydzień, należałoby wykonać RTG kręgosłupa szyjnego.

pozdrawiam