Odrośnięcie guzka na stopie

Mąż miał guzek pod skóra w środkowej części stopy tuż koło ścięgna tak myślę. Został on wycięty a histopatologia nie wykazała żadnych zmian rakotwórczych. Wyglądało to jak kawałek mięsa lub mięśnia. Mogło to powstać po zbyt dużym ucisku i niewygodnym obuwiu w wojsku. Guzek był wielkości ok 2x2 cm. Po jego wycięciu i zszyciu skóry guz zaczął ponownie narastać jednakże teraz jest duzo większy i utrudnia chodzenie. Co można z tym zrobić bo chyba ponowne wycięcie nie przyniesie rezultatu.Dziekuję

Ponownie powinien zostać wykonać zabieg. Możliwe, że poprzedni zabieg był zbyt mało doszczętny (pozostały jakieś małe fragmenty guza) przez co guz ponownie odrósł. Proszę podać jaki konkretnie był wynik badania histopatologicznego. To, że nie był to rak to nie jest dokładna informacja. Może to był jakiś nowotwór łagodny, ale takie nowotwory mogą odrastać mimo swej łagodności.

Zapewne będzie konieczny ponowny zabieg chirurgiczny

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg