Odruch wymiotny po spożyciu alkoholu

Czy normalne jest ze po wypiciu piw i pozniej na lekkim kacu mam mdlosci co jakies chwile i odruchy wymiotne ? i co zazyc by te mdlosci i odruchy wymiotne przeszly ? Bardzo prosze o informacje

Magdalena StusiĹska

Nie wspomina Pani po jakiej ilości piw występuje odruch wymiotny- jednak po spożyciu dużej ilości alkoholu i na tzw. kacu- w związku z zatruciem organizmu jest to normalna reakcja organizmu. Niestety, jedyną skuteczną metodą leczenia jest odczekanie aż organizm oczyści się z alkoholu (pomaga oczywiście uzupełnianie wody w organizmie). Najskuteczniejszą metodą jest oczywiscie ograniczenie spożycia alkoholu ;)

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wrażliwość na alkohol jest osobniczo zmienna. Najlepiej ograniczyć spożycie alkoholu tak aby mdłości w kolejnym dniu nie występowały.

Pozdrawiam.