Odruch wymiotny przy kaszkach u niemowlaka

Moj synek ma 5,5 miesiaca na sztucznym mleku jest dopiero kilka dni ,probuje dawac mu kaszki na sniadanie ale ma odruch wymiotny ,zupek tez za bardzo nie chce jedynie deserki dobrze wcina .Martwie sie bo juz go nie karmie piersia i powinien jesc cos wiecej,niz tylko mleko a mleka wypija naprawde duzo bo na dobe to az prawie litr.Nie wiem co mam robic.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane wprowadzeniem nowego rodzaju pokarmu. Nie można wykluczyć chorobowego podłoża zaburzenia połykania. Wskazana jest wizyta u specjalisty pediatry.