Odruchowe wstrząsy ciała podczas snu

Witam serdecznie, mam problem. Podczas snu calkiem odruchowo mnie rzuca. Poprostu spie a nagle sie zerwe bo mnie zatrzesie. Nie da sie tego opanowac. Mialam badania na serce, bylam tez u neurologa, wszystko jest ok. Co to moze byc? Czy to moze byc nerwica? Mam problemy w zyciu, jestem znerwicowana. Pozdrawiam.

Gdy w ciągu dnia doświadczamy sporo stresu, to nasze mięśnie w konsekwencji są dość mocno spięte. Dlatego nocą, gdy zasypiamy, mózg stara się rozluźnić te mięśnie abyśmy nie rzucali się we śnie. Te szarpnięcia o których Pani pisze to prawdopodobnie właśnie proces rozluźniania mięśni przy zasypianiu.

Większość ludzi tak ma. To normalne. A skoro już się Pani przebadała u neurologa i kardiologa, to z ciałem wszystko powinno być ok.

Proponuję spotkanie z psychologiem aby zidentyfikować przyczyny Pani znerwicowania i znaleźć sposoby na poradzenie sobie z nimi.