Odrzucenie podania o świadczenie rehabilitacyjne

Wlasnie jestem zapisana na zabiegi rehabilitacyjne i złozylam o takie swiadczenie rehabilitacyjne i mi odmowiono czy powinnam sie odwolac w tej sprawie?

Szanowna Pani, oczywiście zawsze może się Pani odwołać od decyzji ZUS. Jednak w tym wypadku znaczenie ma czy do tej pory pobierała Pani zasiłek chorobowy,a świadczenie rehabilitacyjne jest jego przedłużeniem na okres powyżej 182dni; czy tez mając zleconą rehabilitację chce Pani korzystać ze świadczenia rehabilitacyjnego.
W pierwszym z przypadków, jeśli są wskazania medyczne do kontynuowania leczenia przy istniejącej niezdolności do pracy - nie powinno być problemu z pozytywnym rozpatrzeniem Pani odwołania.
W drugim przypadku - zus wychodzi z założenia, że zabiegom rehabilitacyjnym może się Pani poddawać poza godzinami pracy zawodowej. Tutaj przed komisją musiałaby Pani przedstawić argumenty na to, że nie jest Pani w stanie jednocześnie pracować i rehabilitować się ( w takim jednak wypadku bardziej zasadne jest wystawienie przez lekarza dla Pani druk ZUS ZLA - czyli zwolnienia z pracy). Mam nadzieję, że przynajmniej częściowo odpowiedziałem na Pani pytanie.