Odrzucenie swojej seksualności u 23-letniej osoby

Witam, mam 23 lata i nie do końca czuję swoją seksualność. Od lat odrzucam mężczyzn, bo nie czuję popędu. Byłam w jednym związku, z kilkoma się całowałam, ale praktycznie nic nie czułam. Teraz poznałam kogoś, z kim świetnie się dogaduję, i zdarzyło mi się poczuć pociąg, ale tylko, kiedy jego nie było obok. Jak był obok, miałam ochotę się przytulić, ale nic więcej. Nic z tego nie rozumiem, chcę to czuć, od dawna, próbuję, nawet się masturbuję, więc wątpię, że to lęk, ale... Co mam z tym zrobić?

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem i przyjrzenia się głębszym- emocjonalnym i osobowościowym- przyczynom zaburzeń libido. Zrozumienie i przepracowanie tych przyczyn pozwoli Pani cieszyć cieszyć się relacją, zaufaniem, bliskością i seksualnością.

Witam. Warto byłoby wybrać się do seksuologa albo psychoterapeuty, ponieważ Pani problem trwa już jakiś czas i sama sobie Pani z nim nie radzi. Proszę nie bagatelizować tej kwestii - seksualność to naprawdę bardzo ważna sfera w życiu człowieka. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam serdecznie,
Trudność, o której Pani opowiada może sięgać głębiej, więc warto byłoby skorzystać z pomocy psychoterapeuty i seksuologa.
Pozdrawiam,
Magdalena Rachubińska