Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 5 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odstawianie antydepresantu Lexapro

Od czterech dni odstawiam antydepresant lexapro po powolnym schodzeniu z dawki. Czy bol brzucha , bezsenność i niepokój mogą byc objawami dyskontynuacji. Lekarz prowadzący wyjechał na urlop i nie m z Nim kontaktu, proszę o odpowiedz Teresa
KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Nie jest dla mnie do końca jasne, co to znaczy "odstawiam od 4 dni, po powolnym schodzeniu z dawki". Zakładam zatem, że od czterech dni Pani leku nie przyjmuje, a wczesniej dawka była powoli redukowana przez kilka do kilkunastu tygodni. Jesli tak było rzeczywiście, to opisywane przez Panią objawy mogą łączyć się z odstawieniem leku. Jesli zatem ostanią, najniższą dawką przyjmowaną przez Panią było 5 mg Lexapro, to można na ostatnim etapie odstawiania leku przyjmować 5 mg leku co drugi dzień i taką dawkę utrzymać nawet przez kilka tygodni (a na pewno do powrotu Pani lekarza z urlopu).

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety