Odstawienie antydepresantów podczas ciąży

Witam lecze sie od 8 lat z depresji w pierwszej ciąży brałam leki i dziecko jest zupełnie zdrowe.Jednak teraz jestem w drugiej ciąży i lekarz psychiatra odstawił mi wszystkie leki poza jednym i jeszcze jeden dołączył.Co robić czy posłuchać lekarza bo boje sie wpaść w depresje.Czy nagłe odstawienie jest bezpieczne?Proszę o odpowiedż

Dzień dobry,

Jak rozumiem, nie zostaje Pani bez żadnych leków - ma Pani przecież dwa leki.
Może Pani również poszukać/skorzystać z innej formy leczenia - wsparcia psychologicznego indywidualnie czy grupowego.

Witaj. Lekarza to osoba wykształcona w kierunku medycznym - zna działanie leków i jeśli taka jest jego porada a ufa mu Pani to śmiało proszę postępować wg. jego porad. Natomiast w ramach profilaktyki proponuję również udać się do terapeuty. Lepiej może Pani znieść odstawienie antydepresantów przy odpowiedniej terapii.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/