Odstawienie antykoncepcji a ryzyko zajścia w ciążę

Witam! Chce odstawic tabletki antykoncepcyjne. Właśnie skończyłam całe opakowanie. Ale podczas krwawienia z odstawienia uprawiałam dwukrotnie seks pełny ( z zakończeniem w środku). Czy jesli teraz nie zaczne kolejnego opakowania jest ryzyko zajścia w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ochrona antykoncepcyjna w okresie przerwy podczas stosowania tabletek czy innych środków jest zachowana tylko wtedy gdy po tym czasie pacjentka rozpocznie kolejne opakowanie preparatu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko ciąży.