Odstawienie antykoncepcji po 13. tabletce a ciągłe plamienia

Mam takie pytanie 6.12 wspolzylam z chlopakiem, bez zabezpieczenia, byl to stosunek przerywany. Miesiaczke powinnam dostac 20.12 a dostalam 17 plamienia wiec wzielam 1 tabletke antykoncepcyjna, plamienia trwaly 3 dni, 20.12 dostalam juz normlany okres. Niestety tabletki mi nie odpowiadaly, mialam zawroty glowy, nie dobrze mi bylo po nich wiec je odstawilam po 13 tabletce, bylo to 31.12 i do tej pory nie dostalam miesiaczki, tylko ciagle plamienia czy to jest normalne?

Magdalena StusiĹska

Po odstawieniu antykoncepcji przez pewien czas mogą występować plamienia/krwawienia międzymiesiączkowe. Gospodarka hormonalna musi się uregulować, tzn. Pani organizm przystosowuje się do funkcjonowania bez dodatkowej podaży hormonów. Rozregulowanie może wynikać z nagłego odstawienia antykoncepcji, jeżeli plamienie nie ustąpi- proszę skonsultować się z lekarzem.