Odstawienie clonazepamu

Dzien dobry panu[i] biore clonazepam od 5 lat,chce z go odstawic ale mam problemy odstawienne typu leki, sciskani w gardle, brak laknienia i fobie. prosze o pomoc w odstawieniu tego leku. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Myślę, że nie uda się Panu samodzielnie odstawić leku. Należy robić to bardzo powoli, zmniejszać dawkę co dwa tygodnie. Nie wiem jaką ilość leku Pan bierze, nie mogę więc podpowiedzieć w jakim tempie to robić. Trzeba liczyć się z różnymi nieprzyjemnymi objawami odstawiennymi, nie ma możliwości by się nie pojawiały. Jeżeli nie poradzi sobie Pan sam, trzeba skorzystać z porady psychiatry.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza