Odstawienie dwuletniego dziecka od piersi

Witam.Chciałabym odstawić od piersi mojego ponad dwuletniego synka, który jest od mojej piersi bardzo uzależniony.Domaga się jej wiele razy wciągu dnia i nocy.Jest to bardzo męczące dlatego chciałabym juz to zakończyć.Próbowałam sposobów na chorą lub pustą pierś,a nawet oddalam go do babci na 3 dni.Wszystkie sposoby skończyły się jego rozpaczliwym i przedłużającym sie płaczem i moimi wyrzutami sumienia,więc płakaliśmy razem i podawałam mu pierś.Proszę o radę jak go skutecznie i łagodnie oduczyć

Największym pomocnikiem będzie Pani konsekwencja i myśl w głowie, że podając inny posiłek, a nie pierś nie robi Pani dziecku krzywdy. Im dużej będzie Pani karmiła tym bardziej maluszek się będzie przyzwyczajał. Proszę pamiętać, że ta konsekwencja jest u Pani w głowie - nie u synka:) . Życzę powodzenia.