Odstawienie dziecka od piersi i nauka karmienia butelką

Witam, Moja córka ma 11 miesięcy i przyszedł dla nas czas na odstawianie od piersi. Mala od początku jest bardzo"piersiowa", ciężko idzie nam wprowadzanie nowych pokarmów (lubi kaszki i owoce, gorzej z mięsem czy warzywami), dodatkowo nie radzi sobie z piciem z butelki czy niekapka (Ew.czasem parę kropelek poprzez podgryzanie ustnika). Czy jest szansa, że jak porządnie zgłodnieje to zacznie pić mm z butli? Dodam,że w nocy potrafi budzić się i ssać co 2 godziny, w dzien tez pije pare razy.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety jeśli dziecko jest niejadkiem, to próba "przegłodzenia" dziecka nie musi zakończyć się sukcesem. W takiej sytuacji może warto spróbować poić dziecko przez rurkę lub bezpośrednio z kubeczka. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wariantów ustników i wszelkiej maści kubeczków do picia dla dzieci. Metodą prób i błędów trzeba wypracować jakąś swoją technikę. Niestety każde dziecko jest inne i nie ma złotych rozwiązań i zastosowań, które sprawdzają się u wszystkich dzieci.