Odstawienie leków a uczucie odrealnienia

Wtam serdecznie .Mam ponad 55 lat od około 19 lat brałam benzodiazepine , czy odrealnienie jakby z innego swiata może być spowodowane odstawieniem leków ? Czy to coś poważniejszego , .Dziękuję za odpowiedz - Selena
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że benzodiazepiny to leki uzależniające. Tak naprawdę nie powinno się ich stosować dłużej niż 4-6 tygodni. W przypadku długotrwałego stosowania konieczne jest powolne odstawianie leku. Jeśli zatem odstawiła go Pani drastycznie redukując dawkę, opisane objawy mogą mieć charakter objawów odstawiennych. Sugeruję konsultację z lekarzem psychiatrą, który pomoże Pani w powrocie do zdrowia.

Witam Panią serdecznie nie jestem lekarzem psychiatrą, więc najlepiej żeby Pani skonsuktowała się ze sprawdzonym specjalistą na ten temat. 19 lat brania leków wpłynęło na Pani funkcjonowanie, także ogranizm może różnie reagować podczas ich odstawiania. Ważne jest aby odstawianie leków odbywało się pod okiem specjalisty, który pomoże Pani przejść przez ten proces pozdrawiam Izabela Trybus