Odstawienie leku Depakine Chrono przy prawidłowych badaniach EEG i TK

witam chciałem zapytać czy mogę odstawić lek decapine chrono 500 gdyż po zrobieniu wszystkich badań tk eeg itp. niestwierdzono u mnie padaczki a słyszałem że decapina bardzo żle wpływa na wątrobe

Normalizacja zapisu eeg nie oznacz,że istnieje możliwość odstawienia leków.Tu ważna jest całość obrazu klinicznego.
I więcej szkody może wyniknąć z samowolnego odstawienia leków niż przyjmowania preparatu.

pozdrawiam

Dr n. med. Adrianna Wilczek

Jeśli była rozpoznana padaczka i występowały napady można próbować odstawić lek jeśli co najmniej nie było przez 2 lata napadów i zapis EEG jest prawidłowy.