Odstawienie leku Kalipoz

Witam serdecznie, okazało się, że poprzedni lekarz niepotrzebnie przypisał mi lek na niedobór potasu KALIPOZ. Chciałem zapytać czy odstawienie tego leku wiąże się z jakimś niebezpieczeństwem dla zdrowia ?

Magdalena Mroczek

Jeśli ma Pani prawidłowy poziom potasu do krwi i nie istnieją juz wskazania do przyjmowania leku to można lek odstawić bez niebezpieczeństwa dla zdrowia, ale decyzję tę trzeba skonsultować z lekarzem.

Milena Lubowicz

Podaje Pan zbyt mało informacji. Jak duży był niedobór potasu, czy już jest uzupełniony, jaka była przyczyna niedoboru, czy Pan na coś choruje. Jeżeli poziom już jest w normie i nie ma żadnej choroby, która powoduje utratę potasu, to można już odstawić lek.
Pozdrawiam