Odstawienie leku przeciwhistaminowego przy AZS

Dzień dobry. Mam 11mies syna z AZS. Jego stan skóry znacznie sie poprawił. Oczywiście świąd niewielki występuje. Podaje mu na noc zyrtec 10kropli. Czy jest sens podawać ten lek jak skóra jest w lepszym stanie- jak długo bezpiecznie można stosować takie leki. Dodam że od 5mies życia dostaje leki przeciwhistaminowe. Przez kilka dni nie podawałam Zyrtecu i nie widziałam różnicy. Można go tak po prostu odłożyć.

Długotrwałe podawanie leku antyhistaminowego u dzieci z atopią zmniejsza prawdopodobieństwo powstania astmy w przyszłości. Tak więc daje to nie tylko doraźne, lecz także długofalowe korzyści.