Odstawienie marihuany a problemy ze snem

Witam pale marihuane od 14 lat i teraz mam lekka przerwe i zauwazyłęm ze nie moge zasnac czy to ma jakis zwiazek z odstawieniem tej uzywki ?

Przewlekła intoksykacja środkami neurotoksycznymi, a zwłaszcza zakłócenia metaboliczne związane z wahaniami poziomu metabolitów w organizmie mogą być przyczyną różnych dysfunkcji organizmu, w tym zaburzeń snu i czuwania.
Dla organizmu przydałaby się więcej, niż "lekka przerwa", ale każdy odpowiada za siebie i osobiście jestem za edukacją , a nie penalizacją używania.
Faktem jest jednak, ze nadużywanie marihuany jest jednym z czynników powodujących wizyty pacjentów i par w gabinetach seksuologów.
Ale nie tego dotyczyło pytanie...
Pozdrawiam Pana. JW

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
jak najbardziej zaprzestanie przyjmowania marihuany może to mieć wpływ na zaburzenia snu. Czy wcześniej występowały również przerwy w przyjmowaniu? I czy miały również wpływ na Pana funkcjonowanie? Tak długie przyjmowanie narkotyku bezsprzecznie ma bardzo duży wpływ na cały organizm. Rozumiem, że na chwilę obecną nie myśli Pan o leczeniu.?
Pozdrawiam

Oczywiście, że to ma związek. Jest też możliwe, że obserwuje Pan jeszcze u siebie jeszcze inne objawy (np. spadek aktywności, dążeń, obniżenie popędu seksualnego, obniżenie nastroju, labilność emocjonalna, drażliwość). Zalecam zgłosić się do poradni leczenia uzależnień. Pozdrawiam