Odstawienie narkotyków a utrata wagi, ból głowy i drżenie mięśni

Witam, jakiś czas temu odstawiłem narkotyki, sporo tego zażywałem. Przez ten czas straciłem dużo na wadze, widzę po sobie, że nie jestem w najlepszej formie. Głowa często mnie boli, mam strasznie bladą skórę, czasem drżą mi mięśnie. Chciałbym się dowiedzieć jak szybko i skutecznie się odtruć, wrócić do zdrowia?

Najskuteczniej byłoby, gdyby Pan zgłosił się do specjalisty z zakresu uzależnień. W większych miastach znajdują się państwowe poradnie leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych. Leczą za darmo, na NFZ. Leczenie jest długofalowe. Warto, aby ktoś wspierał Pana w dochodzeniu do zdrowia. Skutki odstawienne mogą pojawiać się do ok.roku i na pewno nie należą do najprzyjemniejszych. Stąd tez istotnym jest, aby znalazł Pan osobę zaufaną i rozumiejącą Pana stany. Psychoterapia jest nieodzowna, to forma dbania o własne przeżycia i emocje. Warto też zająć się sensownym zajęciem dla siebie, dobre efekty daje uprawianie różnych dziedzin sportu. Powodzenia. Maria Fraszewska

To, co Pan opisuje to objawy abstynencyjne. Warto, żeby się Pan zgłosił do ośrodka odwykowego- nawet jeśli nie zdecyduje się Pan na terapie stacjonarna, będzie Pan mógł skorzystać z pomocy ambulatoryjne, gdzie nauczy się Pan nie tylko radzenia sobie z objawami abstynencyjnymi, ale także temu, jak zapobiegać nawrotom i jak w bardziej adaptacyjny sposób radzić sobie z trudnościami w życiu i regulowaniem emocji niż przez sięganie po substancje psychoaktywne.