Odstawienie Ovulastanu a starania o dziecko

27.11.2015r.poronilam bylam w 5tyg.ciąży.Oczyściłam się naturalnie.Do stycznia 2015r.nie mialam miesiączki.Lekarz przepisał mi luteine,po niej dostałam miesiączke i przepisał mi tabl.antykoncep.Ovulastan na 3 mies.18.kwietnia wzielam ostatnia tabletke.Po jakim czasie od odstawienia tabl.moge sie starać o dziecko?Bardzo prosze o odp.

Małgorzata Panek

Nie ma żadnych przeciwwskazań do starania się o ciążę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Tym niemniej organizm potrzebuje nieco czasu , aby "przestawić" się po odstawieniu tabletek. Zaleca się poczekać 2-3 cykle przed podjęciem starań o dziecko.
Pozdrawiam