Odstawienie pierścienia NuvaRing po 3,5 roku stosowania

Witam. Od pol roku stosuje pierścień dopochwowy NuvaRing (antykoncepcję hormonalną stosuję od 3,5 lat). Teraz przez najbliższe pól roku nie będę"potrzebowała" regularnej ochrony antykoncepcyjnej ze względu na "rozłąkę" z chlopakiem (będziemy widywać sie co dwa miesiące..). Chciałabym dowiedziec sie czy lepiej przerwac branie środków hormonalnych i po 0.5roku wrócić czy lepiej nie narażać organizmu na takie huśtawki? Dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani odstawić antykoncepcję. Niemniej jednak przed odstawieniem hormonów warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.