Odstawienie plastrów a planowanie ciąży

Witam, uywałam plastrów Evra przez jakieś pięć lat. Niedawno zdecydowaliśmy się na dziecko, więc postanowiłam odstawić plastry, a ponieważ miałam tylko dwa, to trzeciego już nie przyklejałam. Plaster zdjęłam tydzien temu we wtorek, dodam że jeszcze w niedzielę współżyliśmy z mężem i do dzisiejszego dnia nie dostałam żadnego krwawienia. Zastanawiam się czy moźliwe jest bym była w ciąży???dziś zrobiłam test ale wyszedł negatywnie. Czy w tej sytuacji jest jakieś zagrożenie dla ciąży???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku prawdopodobnie jeszcze nie doszło do odblokowania owulacji i stąd brak krwawienia i tym samym ciąży. Oczywiście nie mogę jej wykluczyć na 100 %. Warto powtórzyć test ciążowy.