Odstawienie plastrów antykoncepcyjnych - jak to zrobić?

Witam. Mam 24 lata. Od 5 miesięcy stosuję plastry antykoncepcyjne, jednak ze względu na złe samopoczucie, na stale powtarzające się zawroty głowy, ciągłe mdłości, niekiedy wymioty i biegunkę postanowiłam je odstawić. Chciałabym się tylko dowiedzieć, czy muszę dokończyć całe opakowanie plastrów (przez kolejne 3 miesiące), czy mogę odstawić je od razu. W środę rozpoczynam dzień bez plastra i po tygodniu wolałabym już nie przyklejać kolejnego. Czy jest to możliwe? Z góry dziękuję za radę. Pozdrawiam, Agata.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli w środę rozpoczyna Pani tydzień przerwy (bez aplikowania plastra), a chce Pani zrezygnować z tej metody antykoncepcyjnej, to może Pani nie naklejać już kolejnego plastra za tydzień. Począwszy od dnia przerwy, proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji.

Pozdrawiam!