Odstawienie produktów przy zaparciach

Witam. Cierpiałam na zaparcia, zmieniłam diametralnie dietę na bogatoresztkową i od ponad roku weszła mi w codzienny nawyk. Odstawilam całkowicie słodycze, jedzenie " zapychające " oraz wysokoprzetworzone produkty. Teraz wystarczy że zjem coś z produktów zakazanych ( np czekolada ) i problem wraca. Czy możliwe jest to, że odzwyczaiłam organizm od takich produktów i dlatego już zawsze będę musiała unikać takiego typu jedzenia ?

Witam, uważam że warto żeby Pani zwróciła uwagę na wprowadzenie do diety produktów fermentowanych, które wspomagają rozwój flory bakteryjnej jelita. Oprócz kefirów, maślanki, ogórków kiszonych warto poszukać w internecie bakterii probiotycznych dzięki, którym może Pani w domu zrobić jogurt - będzie on wspomagał Pani naturalną florę. Lepiej będzie Pani radziła sobie z problemem zaparć w przypadku wprowadzania nowych produktów.

www.jogurt-domowy.pl - ja z tej strony kupuję bakterie - jest zestaw dla osób, które zmagają się z opisanym wyżej problemem.

Pozdrawiam