Odstawienie Sioforu na czas badania

Witam. obecnie biorę Siofor 500 3 razy dziennie na insulino odporność, mam również PCO. Dostałam skierowanie na badanie obciążenia glukozą. Czy na czas badania mam odstawić Siofor czy też normalnie brać. Proszę o odpowiedź

Test obciążenia glukozą wykonuje się w celu rozpoznania zaburzeń metabolizmu glukozy, a nie w celu oceny leczenia metforminą. Siofor trzeba odstawić co najmniej 3 dni przed testem.