Odstawienie tabletek, 2 okresy w ciągu 2 tygodni. Czy to normalne?

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez ponad 3,5 roku. W końcu postanowiłam zrobić przerwę. Ostatnią tabletkę wzięłam 25 listopada, okres dostałam 30 listopada... Nie rozpoczynałam już kolejnego opakowania. Okres skończył mi się 4 grudnia. A tu nagle 8 grudnia rozpoczął mi się następny i wygląda na to, że dzisiaj, 11 grudnia, mi się skończy, bo już nie krwawie... Przynajmniej na razie... Od czasu, kiedy przestałam brać tabletki, stosowaliśmy prezerwatywę albo stosunek przerywany. Wiem, ze ta druga to żadna metoda, ale ciąży się nie boję... Jak na razie nie czuję się, jakbym była w ciąży, ale raczej martwi mnie ten drugi, tak szybki okres. Mieszkam za granicą i do lekarza dopiero idę 20 grudnia, gdy będę w Polsce... Czy to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych drugi okres nastąpić może nieco później niż zwykle... Raczej nie występuje zbyt wcześnie... Krwawienie, które u Pani wystąpiło, mogło być spowodowane jakimiś "zawirowaniami" hormonalnymi albo innymi przyczynami - np. nadżerką. Ostateczną diagnozę przedstawić będzie mógł ginekolog po zbadaniu Pani.

Pozdrawiam!