Odstawienie tabletek a ciąża

Witam, ostatnią pigułkę wzięłam 25 kwietnia. Okres z odstawienia dostałam 30 kwietnia. 1 maja kochałam się z partnerem - nie doszło do pełnej penetracji - petting oraz ocieranie narządów płciowych o siebie. Odstawiłam teraz tabletki, tzn. po tej 7-dniowej przerwie nie wzięłam już pigułki. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, o ile w ogóle takowe istnieje?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli doszło do wytrysku w okolicy przedsionka pochwy/przeniesienia ejakulatu np. na rękach do pochwy lub wystąpiła inna sytuacja, umożliwiająca zapłodnienie, to do ciąży mogło dojść. Ochrona antykoncepcyjna była pełna jeszcze przez 1 dzień po stosunku, następnie zaczęła się obniżać aż do wystąpienia zwiększonej płodności i możliwości wystąpienia ciąży mnogiej. Proponuję wykonać test ciążowy.