Odstawienie tabletek a nieregularne miesiączkowanie

Witam,ostatnią miesiączkę miałam 20.06,mam nieregularne cykle,kilka miesięcy temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne.27.06 kochałam się z nowym partnerem, na początku bez,a później z prezerwatywą (nie kończył we mnie). Po kilku dniach zaobserwowałam nadmierną ilość białego śluzu,który utrzymywał się ok.4 dni.Natomiast dziś śluz ma lekko brązowe zabarwienie - często miewam takie na kilka dni przed miesiączką, a ona planowana jest za tydzień. Czy mam obawy do niepokoju i czy to są objawy ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. Brązowe podbarwienie śluzu wynika z domieszki krwi. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak takie plamienia będą się powtarzać, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.